fbpx

Алергиски Панел 3 UY – 20 алергени

Алергиски Панел 3 UY – 20 алергени

цена 2600

За панелот

Панел 6: 3UY (НУТРИТИВЕН) посебно креиран за нашето поднебје:

Јајце
Млеко/млеко во прав/казеин
Пченично/овесно/оризово/соино брашно
Овесно брашно
Пченкарно брашно
Какaо
Глутен
Домат
Лимон
Портокал
Јагоди
Кикирики
Соја протеин
Ореви/лешници/бадеми
Говедско месо
Свинско месо
Пилешко месо
Морски рак(краба)
Мали ракчиња(shrimp)
Туна/лосос/бакалар/школки/мали ракчиња