fbpx

Објавено на: 17.05.2024

Работно време 24.5.2024

Последни промени: 17.05.2024

Петок 24.05.2024 (Ден на сесловенските просветители): Локација 1, Тафталиџе: 07:00 – 14:00 часот Локација 2, Аеродром: 07:00 – 13:00 часот Локација 3, Кисела Вода: НЕРАБОТЕН...

Објавено на: 10.05.2024

НОВО! Маркер за прееклампсија (Сооднос sFlt-1/PlGF)

Последни промени: 13.05.2024

Што е прееклампсија? Преeклампсија е состојба која се јавува за време на бременост и резултира со висок крвен притисок, зголемено присуство на протеини во урината...

Објавено на: 18.04.2024

Биби и Боби во Авицена Лабораторија

Последни промени: 18.04.2024

Биби, Боби и омилените зазулчиња го посетија нашето Детско катче, ја запознаа дада Елена и открија мноооогу нови нешта за нашата лабораторија. Научија повеќе за...

Објавено на: 07.04.2024

Дури 3.420 учеснички на „Авицена женска трка“

Последни промени: 08.04.2024

Денеска се одржа 12. издание на „Авицена женска трка“. Овогодинешното издание беше најмасовно досега, со најголем број на учеснички, 3.420 припаднички на женскиот пол застанаа...

Објавено на: 07.03.2024

Авицена Лабораторија и „Светот на Биби“

Последни промени: 15.03.2024

Со задоволство ви ја најавуваме нашата нова соработката со „Светот на Биби“!„Светот на Биби“ е едукативен и образовен бренд кој поттикнува креативно размислување и учење,...

Објавено на: 23.02.2024

Пријави се за Авицена Женска Трка

Последни промени: 23.02.2024

Пријави се тука. Сите учеснички кои ќе се пријават до 27 март, нивното име ќе биде испишано на стартниот број. Стартните пакети и маиците...