fbpx

I RI! Panele moderne të intolerancës ushqimore të disponueshme në Laboratorin Avicena

Të nderuar klientë,
Ju njoftojmë se nga sot në Laboratorin Avicena po punojnë 3 panele të intolerancës ushqimore, secili me nga 40 lloje ushqimesh. Testet e reja janë teste të sakta dhe të certifikuara nga një prodhues i lartë gjerman për zbulimin sasior të antitrupave specifikë IgG4.
Duke filluar nga sot, ne ofrojmë një zgjedhje prej 3 panelesh, secila me 40 lloje ushqimi ose përbërës ushqimi, për përcaktim të synuar, të shpejtë dhe efikas, domethënë ekziston mundësia e përcaktimit të intolerancës ndaj 40, 80 ose 120 llojeve ushqimore në të njëjtën kohë. , sipas dëshirës së pacientit.

Testet bëhen me softuer të fuqishëm me teknologjinë më të fundit për zbulim shumë të ndjeshëm dhe interpretim të saktë dhe të saktë të rezultateve.
Panelet e reja të intolerancës ushqimore janë si më poshtë:

Paneli 1
Përmban ushqimet e mëposhtme: salmon, merluc, harengë, karkaleca, midhje, mish derri, viçi, pulë, grurë, thekër, tërshërë, misër, oriz, hikërror, amarant, karrota, selino, lakër, hudhër, qepë, bizele, fasule jeshile, Soja, Kikiriku, Domate, Kastravec, Patate, Mustardë, E bardha e Vezës, E Verdha e Vezës, Qumësht, Qumësht dhie, Qumësht Dele, Portokalli, Banane, Mollë, Kivi, Lajthi, Arra, Bajame.

Paneli 3
Përmban ushqimet e mëposhtme: ton, troftë, merluc të Atlantikut të Veriut, harengë, perle, karkaleca, mish rosë, mish pule, mish gjeldeti, thekër, hikërror, elb, grurë i fortë, meli, kuinoa, gluten, domate, qepë, kungull i njomë, jeshil ulliri, thjerrëzat, bizelet, bishtajat, qumështi, qumështi i deles, qumështi i dhisë, banane, kivi, limoni, luleshtrydhet, ananasi, farat e lulediellit, farat e kungullit, mustarda, borziloku, xhenxhefili, kafeja, kakao, kampionët, orizi.

Paneli 5:
Përmban këto lloje të ushqimeve: Pikë, sardele, merluc (peshk), shojzë (peshk), mish dreri, mish viçi, gomorach, hikërror, spinaq, lakër jeshile, patëllxhan, panxhar, shparg, fasule të kuqe, trungje japoneze (daikon), brokoli , papaja, kos, mocarela, salcë kosi, lëng mishi, nektarinë, rrush pa fara e kuqe, boronicë, grejpfrut, rrush i thatë, rrush pa fara e zezë, shalqi, arra braziliane, arrë kokosi, arra pishe-arra pishe, arrë makadamia, arra, trumzë rigon sherebelë, Farë koriandër, fara liri, leshterik i gështenjës së ëmbël (alga deti).